fbpx

Muhteşem bir ahenk

Acarkon High Gloss Panelleri ile evlerinizde göz alıcı bir parlaklığa ve şıklığa sahip olun.

ÜRÜN KATALOĞU

TEKNİK ÖZELLİKLER

TEKNİK ÇİZİM

SERTİFİKALAR

Tüm High Gloss Modelleri ve Fiyatları Hakkında Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

High Gloss Panel Modelleri

”High Gloss” Türkçe’ de terim olarak yüksek parlaklık anlamına geliyor. Panel sistemlerinde anlamı ise, parlak ve pürüzsüz yüzeydir. Ev ortamlarının dekorasyonlarında, mobilyalarda parlak bir yapıya sahip ürünler üretmek için kullanılan panellerdir. Bu paneller için Konya high gloss panel ürünlerini tercih edebilirsiniz.

High Gloss Nasıl Üretilir?

High Gloss paneller, MDF levhalar yada sunta levhaların üzerine PVC folyo ya da PET malzemelerinin uygulanması ile elde edilen panellerdir. Kaliteli yapıya sahip olmaları ve parlak yüzeyleri ile birçok alanda kullanılıyor. Genellikle parlaklık seviyesi 80 ve üzeri olan yüzeylere High Gloss deniyor.

High Gloss Özellikleri

Yüksek parlaklık düzeyine sahip olan High Gloss paneller, yüzey kalitesi açısından cama benzeyen malzemelerdir. Oldukça dayanıklı yapıya sahiptir. Sertlik düzeyleri yüksektir. Sert yapıları itibari ile ışığı yansıtma seviyeleri de oldukça yüksektir. Işığı yayarak parlak bir ortam sunar. Uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Kullanılan mekanlara aydınlık ve ferahlık verir. Bakımları da oldukça kolaydır. High Gloss paneller aynı zamanda kimyasal maddelere karşı da oldukça dayanıklılık gösteren panellerdir. Güneş ışığına karşı direnci yüksektir. Solma yapmaz.

High Gloss Kapak Temizliği

Yapısı itibari ile High Gloss kapaklar, çok fazla miktarda kirlilik barındırmayan ürünlerdir. Normal bir bez yardımı ile temizliği yapılabilir. Bezi ıslatarak silmek yeterlidir. Herhangi bir temizlik ilacı kullanımına gerek yoktur. High Gloss kapakların temizlikleri oldukça kolaydır.

Parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan High Gloss kapaklar, bu özellikleri ile kolayca temizlenebiliyor. Temizliğini yaparken de mikrofiber temizlik bezlerini kullanmak daha yararlı olacaktır. Mikrofiber bezler High Gloss kapakların üzerinde biriken tozları kolay bir şekilde alır. Özellikle High Gloss mutfak dolapları kullanan kişiler de bu açıdan memnun kaldıklarını belirtiyor.

Mutfakta Kullanımı

High Gloss paneller özellikle mutfaklarda tercih edilen panel türleridir. Daha çok mutfak dolaplarında kullanılıyor. Avantajları oldukça fazladır. Günümüzde de oldukça popüler olarak kullanılan paneller arasındadır.

Bu high gloss panel modelleri mutfaklarda kullanım avantajları ise şu şekildedir;

  • Şık ve estetik,
  • Farklı renk seçenekleri,
  • Suya, neme, çizilmeye ve kimyasallara karşı dayanıklı olması,
  • Temizliği kolay,
  • Mutfak dolaplarında ışık yansıması efekti yaratması,
  • Mutfaklarda ferah bir ortam yaratması,
  • Parmak izi ve kir oluşturmaması.

High Gloss paneller mutfaklarda, farklı renk seçenekleri ile her mutfakta kullanıma uygun panellerdir. Genellikle mutfaklardaki mdf dolaplarda tercih ediliyor. Bu high gloss panel fiyatları konusunda da bilgi sahibi olunabilir.

Çizilmez ve Su Geçirmez

Çizilmez ve su geçirmez özelliğe sahip olan High Gloss paneller, birçok insan tarafından tercih edilme sebeplerinden biridir. Bu oldukça önemli özelliklerdendir. Oldukça dayanıklı yapıya sahip malzemelerdir. Özellikle mutfak ortamlarında ferah bir ortam yaratır.

Ayna Yüzey

High Gloss paneller, parlak yüzeyleri sayesinde ışığı yansıttığı gibi aynı zamanda ayna yüzey tasarımına da sahiptir. Bu özelliği ile ışığı da düzgün bir şekilde yansıtır. Bu da görsellik açısından oldukça önemlidir. Daha kaliteli bir görsellik sunuyor.