fbpx

Category: Mimari

Günümüz Trendlerinden Home Ofis Tasarımı 

Yavaş yavaş Türkiye’ye de gelmeye başlayan home ofis dekorasyon anlayışı ile işe giderken harcanan zamanı avantaja çevirme avantajına erişildi. Evden çalışırken aranan en büyük özellik bir ofis ortamın yarattığı konfor hissedir. Çalışma alanınızı evinize taşırken, ofis rahatlığını da taşıyarak çalışmalarınızı kaliteli hale getirebilirsiniz. Biz de bunun için birkaç öneriyle geldik. İşte çalışma odanız için dekorasyon fikirleri:

Home ofisinizi, bütün vaktinizi orada geçireceğinizi göz önünde bulundurarak dizayn etmeniz oldukça önemli. Sizi sıkacak, işinizi yapmanızı engelleyecek değil, içinizi ferahlatacak, enerji verecek bir ortam hazırlamalısınız. Bunun için ilk olarak çalışma alanınızı seçmelisiniz. Bu sayede ortamda nelere ihtiyacınız olacak, nelere olmayacak belirlemiş olacaksınız. Daha sonrasında geriye kendi zevkinize göre odanızı dizayn etmesi kalıyor. 

Verimli Bir Çalışma Alanı İçin İpuçları

Minimal bir ortam hazırlayın

Çalışma odanız günün büyük bir çoğunluğunu geçireceğiniz bir ortam olacak. O yüzden konsantrasyonunuzu artıracak, enerjinizi yükseltecek bir sadeliğe ve ferahlığa ihtiyacınız olacak. Gereğinden fazla ve göz yoran eşyalar değil, sadece ihtiyacınız olan ve enerjinizi yükselten eşyalar kullanın. 

minimal ofis tasarimlari acarkon2
minimal ofis tasarimlari acarkon2

Sessizlik odaklanmanızı sağlar

Çalışırken etraftan gelen sesler dikkat dağıtıcı olabilir. Sessiz bir alan yaratmak her zaman daha kaliteli bir çalışma imkanı sunacaktır. Bu konuda size yardımcı olmak için can atıyoruz. Odanızı Silva Akustik Duvar Panelleri ile döşeyerek ses kirliliğini önleyebilirsiniz. Silva Serisi Akustik Duvar Panelleri çalışma ortamınızda olması gereken ses akustiğini düzenleyerek gürültü kirliliğini en aza indirir ve size ihtiyacınız olan ortamı sunar. Bu sayede sessizliğin keyfine varırken işinize kolaylıkla odaklanabilirsiniz.

Aydınlık bir alan yaratın

Çalışma odanızın güzel ışık alması her zaman çok önemli. Bol ışık alan bir ortamda olduğunuza ve güçlü aydınlatmalar kullandığınıza emin olun. 

Renklere önem verin 

Dekorasyonda kullanacağınız renkler ruh halinizi etkilemektir. Yumuşak tonlarda renkler kullanmak zihin karmaşasını engelleyecek ve dinlendirici bir etki yaratacaktır. Odada kullandığınız mobilyaların da minimal ve sade olduğundan emin olun ki, ortaya size yoracak bir görüntü çıkmasın. 

Bitkilerin gücüyle tazelenin

Çalışma odanızda tazeliği hissetmek için bitkilerden yararlanmak da güzel bir seçim olacaktır, Baktıkça içinizi açacak bitkilerle ferahlarken dekorasyonu da taçlandırabilirsiniz.

SEÇİM YAPARKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN: RENKLERİN EVİNİZE ETKİSİ

İhtiyaçlar, konfor, şıklık, eğer çocuğunuz varsa güvenlik… Ev dekorasyonu yaparken pek çok unsura dikkat ediyorsunuz. Elbette evinizi dekore ederken yararlanacağınız renkler de dekorasyon yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri.

SALON DEKORASYON REHBERİNİZ

Evinizin dekorasyon tarzını şekillendiren en önemli detaylardan biri, salon dekorasyon tercihlerinizdir. Yalnızca sizin değil sevdiklerinizin de sıklıkla ziyaret ettiği bu mekan hem göze hitap edecek denli şık, hem de sizi günün her saati rahat hissettirecek kadar konforlu olmalı.

PARKELERİNİZ İÇİN TEMİZLİK TÜYOLARI

Temizlik, toplumumuzda bir kültür haline gelmiş, evimize misafir gelse de gelmese de, sıkılsak da yorulsak da asla vazgeçmeyeceğimiz yegane “hobimiz”. Kapıdan girildiğinde evinin mis gibi kokmasını, pırıl pırıl parlamasını kim istemez ki?

OFİSİNİZİ ŞIK KILACAK 4 DEKORASYON ÖNERİSİ

Ev dekorasyonuna ne kadar önem veriyorsanız ofisinizin dekorasyonuna da aslında o düzeyde önem vermelisiniz.

KONFORUN İZİNDEN: YAZLIK EV İÇİN MOBİLYA SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Evimiz bizler için her ne kadar önemli olsa daiç dekorasyonunuz sizi ne kadar yansıtsa da evinize dair en önemli etki giriş kapısında başlar.

İYİ BİR ÇELİK KAPI NASILDIR?

Kapılarımızın ev hayatımız açısından sahip olduğu önemi bir önceki blog yazımızda ele almıştık.

İÇ TASARIMDA BİR DEVRİM, LAMİNAT PARKE

Bir mekanın iç dekorasyonunun en önemli unsurlarından biri kuşkusuz ki zemin döşemesidir. Çünkü evi ferah ve geniş gösteren zeminde kullanılan malzemedir.

FARKLI TARZLARA UYGUN, DİKKAT ÇEKİCİ ZEMİNLERİN SIRRI: AGT PARKE SERİLERİ

Parkeler, evlerde ve iş yerlerinde zemin kaplama için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Dekorasyona katkı sağlayan önemli ürünlerden olan parkeler, bunun yanı sıra daha kullanışlı zeminler de sunuyor!

EVİNİZİN ŞIKLIĞI İLK ADIMDA KENDİNİ GÖSTERSİN: ANTRE DEKORASYONU

Salondan yatak odasına, mutfaktan banyoya kadar evinizdeki her alanın şık olmasına dikkat ediyor, bu doğrultuda ev dekorasyonu trendlerini takip ediyorsunuz.