Category: Dekorasyon

Ahşap Duvar Profilleri İle Yaşam Alanınızda Değişimi Hissedin

Günden güne popülerleşen ev dekorasyonları ve minimal eşyalar birçok insanın dikkatini çekmekle birlikte, evlerinde daha hoş bir yaşam tarzı oluşturmalarına yardımcı oluyor. 

Bu anlamda özellikle yaşam alanlarında yeniliklere açık ve dekorasyona önem veren kişiler birçok farklı ürünle hem hayatlarını kolaylaştırıyor, hem de tadı damakta kalacak şık bir görünüm elde ediyorlar. 

Standart, her yerde aynı ve sıkıcı görüntüler gerek ruh gerekse psikoloji açısından insanları rahatsız edebiliyor. Bu sebeple özellikle ev dekorasyonu için gösterilen özen kişinin duygularıyla paralel olarak olumlu olarak gelişiyor.

Hayatınızda Değişikliğin Gücü

Her birimiz bazen teknolojik aletler, bazen evde olan diğer eşyaların aparatları sebebiyle hoş olmayan görünümlere şahit olmak zorunda kalabiliyoruz. Ünitenin etrafında gözüken kablolar, prizler, tonu artık monoton hale gelmiş duvarlar ve birbiri ile iç içe geçen sesler yaşadığımız alan içerisinde kendimizi huzursuz hissetmemize sebep olabiliyor. 

Bu anlamda yapılabilecek en iyi şey değişimin sesine kulak vererek kolay yoldan yaşam alanınızdaki sorunları çözebilmek. 

Bizzat gürültü ve ses yalıtımı konusunda son derece etkili olan, gerek görünüm gerekse işlevi açısından akustik duvar panelleri tam bir tasarım harikası. Evde ister arkadaşınızla, ister ailenizle isterseniz de kendinizin kolaylıkla ölçüp, keserek uygulamasını yapabileceğiniz akustik duvar kaplama paneli sayesinde hem evinizde şık bir köşe elde edecek, hem de yaşanan gürültü sorununu kolaylıkla ortadan kaldırabileceksiniz.

Değişimin Ruhunu Duvarlarınız Yansıtsın

Monoton ve ruh sıkıcı gözüken her şeyin en kolay çözümü yenilenmekten geçer. Bu değişiklik ve önemiuygulanmaya başladıktan itibaren hayatınıza gözle görülür bir biçimde yansır ve sizi mutlu eder. İç mimari ve dekorasyon insanların yaşayacağı alana doğrudan hitap eder. 

Dolayısıyla insanların duygu durum ve ruh halleri çoğu zaman evlerindeki dekorasyon ve mimari ile doğru orantılıdır. Bir evin büyük bir kısmını duvarların oluşturduğunu göz önünde bulundurursak, duvar rengi, duvar dekorasyon ve kullanılan aksesuarlar dikkat edilmesi gereken en temel özelliklerden birisidir.

Yaşadığınız Alan Değişimin Gücüyle Aydınlansın!

Acarkon Silva Akustik Duvar Profilleri sayesinde kişiler evlerindeki herhangi bir alana bambaşka bir renk getirerek hem gürültüden arınmış olurlar, hem de yenilenmiş bir alana sahip olmuş olurlar. Uygulaması bir o kadar az zaman ve çaba gerektiren, aynı zamanda bir ev iç dekorasyon ürünü olan bu panellerin bazı kullanım alanları;

 • Duvara ya da tavana monte edilebilirler. Bu sayede iç mimar ev dekorasyon kategorisindeki bu ses emici paneller ile evdeki akustik sorunu ortadan kalkmış olur.
 • Ahşap duvar paneli televizyon arkalarına uygulanarak hem hoş bir dekorasyon sağlar, hem de yalıtım anlamında ses geçirmez özelliği ile evdeki konforu arttırır.
 • İç mekanlarda kullanımı son derece kolay olan duvar kaplama paneli sayesinde doğal ahşap görünümü ile de uygulanabilir. Böylece mekanın havasını değiştirir ve ısının korunmasına yardımcı olur.

Ev dekorasyon kategorisinde son zamanlarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan duvar paneli, hem evinizi güzelleştirecek hem de akustik özelliği ile çözecektir.

Özellikle salonlar için tercih edildiğinde mekanın havasını tamamen değiştiren ve duvar dekorasyon ile harika bir uyum sağlayan bu paneller sayesinde hem işlevsel hem de dekor olarak verim alabilirsiniz. 

Uygulanması bir çeşit puzzle niteliği taşıyan, ölçme-kesme gibi işlemleri montaj istemeden kendinizin yapabileceği bu ürün sayesinde hem gürültü kirliliğinden arınacak, hem de adeta yeni bir yaşam alanı inşa etmiş olacaksınız.  

Ruh Eşin ve Duvar Panelleri İle Dekorasyon Fikri Harika Gelir Sana!

İnsanların yorucu ve stresli yaşamlarından sıyrılmak için, kendisini anlayan, aynı zamanda ruhuna hitap edebilen eşleri, arkadaşları, dostları ile bir şeyler paylaşırlar. Bu yorgunluk ve stresten sıyrılmanın en güzel yollarından biridir. 

Bu durumda ruh eşin ile bir dakika geçirmek bile tüm yorgunluğu, stresi alıp götürür. Yaşam alanı bu anlamda önemlidir. İnsanlar sıcak ortamları bu açıdan tercih ederler. Bulunulan ortamın sıcaklığı ilişki düzeyini de olumlu yönde etkiler ve ortamda bulunan insanlar aralarında bağ oluştururlar.

Yaşamı monoton hale gelen çift, aralarındaki ilişkiyi sorgulamak yerine, “ne yapmalı?” sorusunu kendilerine sormalıdır. Bazen yaşam alanlarında ki ufak değişikler, çiftlerin yaşamına renk katar. Bunun için duvar dekorasyonu önemli bir yere sahiptir. 

İç mimari alanında genellikle sıcak ortam oluşturulması için, ahşap sıklıkla kullanılır. Acarkon serisinin sunmuş olduğu akustik ahşap duvar paneli, sıcak ortamlar oluşturmak için ofis, ev iç dekorasyon uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. 

Birlikte Yaptıklarınız Aşkınıza Aşk Katacak!

Silver akustik duvar paneli ortama sıcaklık katması yanında, montajını kolayca yapılabilmesi avantajlarına da sahiptir. Ölç, kes, yapıştır işlemleri ile kolayca bulunduğu ortama uyum sağlar. 

Çiftler yaşam alanlarını değiştirirken, aynı zamanda işlemleri birlikte kolayca yerine getirerek, aşklarına aşk katarlar. Ruh monotonlaşmayı sevmez, bazı şeyler birlikte paylaşılınca, birlikte yapılınca güzeldir. Kendi ellerinizle oluşturduğunuz paneller, size duygu olarak geri döner.

Ev içi dekorasyon denilince çoğu kişi, bunun uzun bir süreçte gerçekleşeceğini, evde tadilat tamirat işlemlerinin gürültü kargaşa yaratacağını düşünürler. Klasik yöntemlerde bu durumlar gerçekleşirken, Acarkondekor panelleri bu kargaşaya son vermektedir. Ev dekorasyon alanına yeni anlayış getiren Acarkon ahşap duvar paneli, kolay kurulumu, uzun ömür olması ve dekoratif olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Acarkon duvar kaplama paneli iç mimar ev dekorasyon malzemesi olarak da sıklıkla kullanılır.

Acarkon duvar kaplama paneli ile ahşabın doğal güzelliğini yaşam alanına yansıtabilirsiniz. Kullanıcılar panellerde renk seçimi yapabilecekleri gibi, kendilerine uygun renkleri de panellerde uygulama şansı bulurlar. 

Puzzle mantığı ile kolay kurulum avantajına sahip olması yanında, yapısında insan sağlığına zararlı madde bulundurmaması, Acarkon panellerin her ortama da gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Acarkon duvar panelleri mimari alanına yeni bir anlayış getirmiş, modern çizgileri ağacın estetiği ile birleştirmiştir. Acarkon duvar panelleri kullanıcılara fiyat avantajları sunar. Montajı basit ev aletleri ile kolayca yapılabilir. Acarkon Silver serisi;

 • Natural Ceviz, 
 • Natural Teak,
 • Natural meşe,
 • Soft beyaz,
 • Soft siyah,
 • Soft gri,

Ahşap panel seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca her renk grubunda birçok ton seçimi yapılabilir. Ham MDF duvar profillerini tercih eden kullanıcılar, lake boyama işlemi yaparak kendi renklerini oluşturabilme imkanına sahiptirler. Türkiye’nin ilk akustik duvar profili olma özelliğini taşıyan Acarkon ürünleri, Acarkon store mağazalarında kolayca temin edilebilmektedir. 

Evinde, ofisinde, toplantı salonlarında akustik sorunu yaşayan ve gürültü kirliliğinden kurtulmak isteyenler, Acarkon akustik paneller sayesinde, yaşam alanlarına yeni bir atmosfer kazandırabilirler. Sıcak sohbetlerin yapıldığı ev ortamında Acarkon paneller en uygun duvar kaplama malzemesidir. Ortamdaki gürültüyü emerken, aynı zamanda da sıcak sohbetlere vesile olur.

Acarkon ahşap duvar dekorasyon panellerinin uygulanmasına ilişkin açıklamalara ve örnek uygulamalara web sayfasından ulaşılabilir. Bu sayede tercihlerini belirleyen kullanıcılar, aynı zamanda uygulama yöntemlerini de öğrenerek, montaj maliyetinden kurtulabilirler.

Acarkon ahşap duvar dekorasyon panelleri 2.80 mm uzunlukta, 12 mm ve 22 mm kalınlıkları arasındadır. MDF malzemeden ve PVC kaplamadan oluşur. Ürün çeşitliliğine göre genişlikler değişiklik gösterir.

Mutfağınızın Karakteri: Mutfak Dolapları 

Mutfak tasarlarken dekorasyonundan ziyade en önemli özelliği, doğru bir planlamadır. Doğru planlama sayesinde şık ve konforlu bir mutfak elde etmek oldukça kolay olacaktır. Baştan tasarlanan bir mutfakta dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır. Bu ayrıntıların başında mutfak dolapları gelmektedir. Mutfak dolapları, sadece depolama alanı olarak değil, estetik bir görünüş yakalamak için de oldukça önemli bir role sahiptir. Mutfak dolaplarını gerek renkleri gerekse kullanılan malzemeleriyle mutfağın ruhunu temsil edecek en önemli detay olarak da adlandırabiliriz. 

acarkon mutfak tasarim 4
acarkon mutfak tasarim 4

Peki Mutfak Dolabı Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Unsurlar Nelerdir?

Mutfak dolabı yaptırırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey dolapların hangi malzemeden yapılacağıdır. Mutfak dolaplarında tercih edilen en kaliteli malzeme MDF malzemesidir. MDF ile yanmaz ve su geçirmez dekor kağıdının buluşumunda oluşan malzemeye de MDF Lam denmektedir. Acarkon MDF Lam ve mobilya panelleri ile mutfağınıza şık bir hava katabilirsiniz. 

acarkon mutfak tasarim 1
acarkon mutfak tasarim 1

Mutfak Dolaplarında Model Seçimi

Mutfağınızın büyüklüğüne ve tasarım şekline göre hazırlanan bir planla oldukça kullanışlı ve şık mutfak dolaplarına sahip olmak mümkün. Küçük mutfaklarda, geniş çekmecelere ve dolaplara yer verildiğinde depolama alanı maksimum seviyeye çıkarılmış olacaktır. Bu sayede dağınık bir görüntü oluşmamış, düzenli ve sade bir görünüm yakalanmış olacaktır. Bu sadeliği dolapların dış görünüşünde yakalamak için AGT High Gloss Panel ve Power Gloss Panel serileri size harika çözümler sunabilir.

acarkon mutfak tasarim 2
acarkon mutfak tasarim 2

Bonus: Dekorasyon Önerileri 

Mutfak dekorasyonunda doğru hamlelerle şık bir görünüm elde etmek oldukça kolay. Geniş mutfak tasarımda ada tezgahlar kullanım kolaylığı ve depolama alanının yanında oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca, ad tezgahlar, bar sandalyeleri ile bütünleşerek masa olarak kullanım için ideal bir yöntem olacaktır. Mutfak masa ve sandalyesi seçiminde konforlu seçimler yaptığınızda orada geçireceğiz zaman da kaliteli olacaktır. Ayrıca küçük bir mutfağa sahipseniz masa ölçülerine dikkat etmenizde fayda var. Duvara monte edilen açılıp kapanan masaları da tercih edebilirsiniz. Minimal bir düzen yakalamak mutfağa temiz ve şık gösterecektir. Bu açıdan bakıldığında, az ve doğru dekoratif eşya seçimiyle istenilen gö

Silva Serisi Akustik Duvar Paneli İle Kendin Ölç, Kes, Uygula!

Silva Serisi Akustik Duvar Paneli İle Kendin Ölç, Kes, Uygula! 

Türkiye’nin ilk akustik duvar paneli Acarkon Store ‘dan! 

Yaşam alanlarınızda istediğiniz atmosferi sağlayacak duvar panelleri ile istediğiniz odada uygulama yapabilir, ortamdaki ses akustiğini dengeleyebilirsiniz. Yapmanız gereken uygulama yapacağınız duvarı ölçmek, ölçülere göre Silva Serisi duvar panelini kesmek ve son olarak yapıştırıcı ile duvara monte etmektir.  

Silva Serisi İle Uğultu ve Gürültüden Uzak Bir Yaşam 

Bulunduğunuz ortamda sürekli bir uğultu ve gürültü mü duyuyorsunuz? Bunun sebebi duvarlarınızda bulunan yetersiz ses yalıtımıdırAcarkon Store’nin sizin için bir çözümü var… Silva Serisi Akustik Duvar Paneli evinizde, ofisinizde olması gereken ses akustiğini dengeleyerek gürültü ve uğultuyu en aza indirir. Kolay montajı ile kendiniz dilediğiniz gibi duvar panellerini monte edebilirsiniz. 

Silva Serisi Akustik Duvar Panelinin alanınızda oluşturduğu ses farkını dinlemek istiyorsanız aşağıdaki seslere tıklayın.

Silva Serisi Akustik Duvar Panelini 3 Adımda Uygula

 1. Adım Ölç

Gürültüden kurtulmak istediğiniz alanı seç. Alanda Silva Serisi Duvar Panelini uygulayacağın duvarı belirle. Belirlediğin duvarı en ve boy olarak ölç! 

 • Adım Kes

Belirlediğin ölçülere göre dikkatli ve yavaşça Akustik Duvar Panelini bir makas yardımıyla Kes! 

 • Adım Uygula

Acarkon Store duvar panellerini ters çevir, arkasına yapıştırıcıyı sür ve duvara monte et! 

İşte Bu Kadar Kolay! Artık sen de Silva Serisi Akustik Duvar panellerini ile gürültüden ve stresten kurtuldun! 

Duvar Profil Kullanım Trendleri

Duvar Profili

Çeşitli türden yaşam alanlarına hemen her bir insan olabildiğince güzel bir görüntü kazandırmaya çalışır. Çünkü hoş görünen bir ortamda insanlar kendilerini çok daha iyi bir memnuniyet içerisinde hissederler.

Bu bakımdan da dekorasyon planlamaları konusunda olabildiğince en iyi kararları almaya çalışırlar. Çoğu ofis veya ev gibi alanlarda kullanım yönünden duvar profili ürünlerine oldukça ilgi duyulur. Neredeyse entegre edildikleri birçok ortama harika bir uyumluluk sağlamaları, onların tercih edilmelerinde rol oynayan etkenlerden biridir.

Kendi bulunduğunuz ortamlara yakışacak güzel duvar profil modelleri arıyorsanız, sitemizdeki yeterince iyi tasarlanmış ürünlerimize bakabilirsiniz. Dilediğiniz gibi ürün seçimlerini, farklı detaylar çerçevesinde yapabilirsiniz.

Duvar Profili
Duvar Profili

Evinize Dekoratif Şıklık Katacak Profil Trendleri

Duvar profili ürünleri, hemen herkese hitap edebilmesi adına oldukça farklı türlerde tasarlanabiliyorlar. İnsanlar kendi ortamlarının dekoratif dinamiklerini esas alarak harika ürünler seçebiliyorlar. AGT duvar profili ürün seçeneklerine yer verdiğimiz sitemizde çok hoş ve güzel nitelikte olanlara erişilebiliyor.

 • ACR-3771
 • ACR-2250
 • ACR-2200
 • ACR-3786
 • ACR-2050
 • ACR-3783
Duvar Profili
Duvar Profili

Eğer ev ortamlarınıza şık katmak ve oldukça başarılı bir dekorasyon çalışması gerçekleştirmek istiyorsanız, sitemizden bu modeller kapsamında Ahşap duvar profili ürünlerimizi seçebilirsiniz.

Duvar Profili Nasıl Kullanılır ?

Duvar profili ürünlerinin kullanımı her bakımdan oldukça kolaydır. Çünkü yeterince rahat bir kurulum yapısı vardır. Bu profillerin kullanımları aşamasında öncelikle ortama uygun bir ölçü belirlemesi yapılır ve ardından sonrasında birtakım yardımcı araçlarla montaj işlemi gerçekleştirilir.

Kolay Kurulum Videomuzu İzleyin

Duvar Profili Kurulum

Duvar Profili ile Duvarlarınıza Şıklık Katan Detaylar

Duvar profili ürünlerinin her birinin kendisine özgü birtakım tasarımsal özellikleri vardır. Bu durumun en güzel faydası, insanların ürün seçiminde istedikleri ayrımları yapabilmeleridir.

Ortamdaki renk yoğunlukları veya duvar bölümlerine uygun olarak insanlar, tam arzu ettikleri gibi profilleri seçerek ilgili alanlara monte ederler. Rengine göre bu profiller ortama bir canlılık, sakinlik veya iyi bir modern görünüm kazandırabilirler.

Duvar Profili Fiyatları

Duvar profili fiyatları hakkında insanlar çoğu şeyi merak edebiliyorlar. Bu noktada bilmek gerekir ki, duvar profil ürünlerine ilişkin fiyatlar daima bir değişkenlik gösterebilir. Çünkü her bir ürünün rengi, mm ölçüler ve tasarımsal kesim detayları birbirinden farklıdır. Uygun fiyatlı ürünler konusunda dilerseniz firmamızdan güzel destekler alabilirsiniz.

Duvar Profili
Duvar Profili

Duvar Profili Sipariş İşlemleri

Tam istediğiniz ve arzu ettiğiniz gibi duvar profili ürünlerini firmamız aracılığıyla en kolay şekilde sipariş edebilirsiniz. Bu yöndeki işlemler için sitemizde yer verdiğimiz iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Uzman personellerimize, istediğiniz ürünlerle ilgili çeşitli taleplerinizi iletebilirsiniz.

Duvar Profili Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Duvar Profili Ürünleri

Eğer dekorasyon konusundaki trendleri en yakından takip eden biriyseniz, duvar profilinin ne derece yaygın kullanıldığını bilirsiniz. Kaliteli, aşınma yapmayan ve rahatça temizlenebilen duvar profili ürünlerine dilerseniz firmamız aracılığıyla sizler de sahip olabilirsiniz.

Duvar Profil Modellerini İnceleyin

ŞIK VE KULLANIŞLI MUTFAKLAR: MUTFAK DOLABI SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

Mutfak dolaplarınız eskidi ve yenisiyle değiştirmek istiyorsunuz ya da yeni taşınacağınız evin mutfağında tamamen yeni bir tasarım yapmayı planlıyorsunuz.

SON 10 YILIN EN HEYECAN VERİCİ İCADI LAMİNANT PARKELER

Yaşam alanlarınızın en konforlu ve pratik detaylarından laminat parkeler çoğunlukla doğal görünümlü, uzun ömürlü ve uygun fiyatlı olmaları nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

SIRA DIŞI BİR OFİS İÇİN 4 ÖNERİ

Kabul edelim ki çalışanlar için ofisler de evler kadar önemli. Ne de olsa ofisler çalışanların bir bakıma ikinci evi.

RENGÂRENK BİR DÜNYA: 6 ADIMDA ÇOCUK ODASI DEKORASYONU

Bazı durumlarda salonunuzda, yatak odanızda ya da evinizin diğer alanlarında benimsediğiniz dekorasyon stilinin dışına çıkmanız gerekebilir.

PARKE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Söz konusu yer döşemelerine geldiği zaman, her biri sizin için “en iyi seçenek” olduğunu iddia eden birkaç tane yer döşemesi seçeneği ile karşı karşıya kalırsınız.