CANLI RENKLER VE METALİK YÜZEYLER

Modadan mimariye günlük yaşantımızda en çok karşımıza çıkan renkler her sene değişiyor. Bir süredir hakimiyetini devam ettirmekte olan pastel tonlar, yerini canlı renklere ve metalik yüzeylere bırakıyor.

Tüm dünyada renk konusundaki uzmanlığı ve otoritesiyle kabul ve saygı gören Pantone’ninYöneticisi LeatriceEiseman, Chicago’da gerçekleştirilen Uluslararası Ev ve Ev Eşyaları Sergisi’nde 2018 yılında öne çıkacak olan renkleri açıkladı. Dikkat çekici ve yoğun renklere doğru bir hareketin başladığını söyleyen Eiseman, pastel tonların da popülerliğini korumaya devam edeceğini belirtti.

Eiseman, metalik renklerin ve parlak yüzeylerin ön plana geçişini ise bu renklerin artık klasikleşmesine ve insan gözünün parıldayan, sedefli veya şeffaf yüzeylere olan zaafına bağlıyor.

Eiseman’ın açıklamaları çevremizde görmeye başladığımız ve göreceğimiz değişimlerin haberini veriyor. Bu sene AGT’nin yaşam alanlarına canlılık katan ürünlerinde de kaşmir, bakır ve metalik gibi yeni renk serileri kendini gösteriyor.

Canlı Renkler ve Metalik Yüzeyler

Canlı Renkler ve Metalik Yüzeyler