SON 10 YILIN EN HEYECAN VERİCİ İCADI LAMİNANT PARKELER

 

 

 

 

 

“Do It Yourself!” yani bir diğer deyişle “Kendin Yap!”

Son zamanlarda çok sık duymakta olduğumuz bu akım günümüzde adeta bir pazar haline geldi bile. Marketten hazır almak yerine evinizdeki malzemelerle ya da birisinin yardımına gerek kalmadan pratik çözümlerle kendinizin yapabildiği her aktiviteyi bu trende dahil etmek mümkün. Peki, kolay döşenebilir ve taşınabilir olmasından dolayı laminat parkelerin icadının da “do it yourself” trendinin bir parçası olduğunu biliyor muydunuz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laminat parkeler 1977’de İsveç’te geliştirilip 1980’de pazara sunuldu. Masif parkenin maliyetinin fazla olması,ebatınınçokbüyük olması,taşıma ve döşeme zorluklarından dolayı bir ihtiyaç olarak “Laminat Parke” icat edildi. Tüm bu avantajları sayesinde parkeler dündenbugünemodernizmin bir parçası haline geldi.

Parkeler mekanları kişileştiren en temel parçalardır. Bazen ne ahşap doğrama ne de fayans döşeme, yerleriniz için doğru seçim gibi gelmez. Ama tüm bunlara en alternatif olarak çıkan laminat parkede evinize uyum konusunda hiçbir zaman sorun yaşamazsınız. Mekan tasarımı hakkında yazılara ve programlara sahip TomKraeutler“Laminat parkeler yer döşeme sektörü için son on yılda görülen en heyecan verici değişimdir.” diyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunun yanı sıra Kuzey Amerika Laminat Parke Birliği başkanı Bill Dearing, ev rekreasyonunda parekende satışta pazarın %18-%21 kadar bir kısma tekabül ettiğini belirtiyor. Ve satışların her sene %10’dan daha fazla arttığını da ekliyor.

Her çeşit ahşap, taş, mermer, vinil ya da aklınıza gelebilecek her malzemenin görünümüne sahip bu icat, ucuz maliyeti, pratikliği, döşeme kolaylığı gibi pek çok açıdan ilginizi çoktan çekmiş olmalı. Evinize en çok yakışacak parkenizi seçmek için acele edin!